שירות דפוס ותליית
פוסטרים בלוחות
לפרטים נוספים >>יומן מדביק הדבקות פיראטיות   - לחצו כאן לקבלת הצעה

Back
דף הבית >> מידע פרסומי ויהודי >> עולם הפרסום >> הדבקת מודעות יומן מדביק >> יומן מדביק הדבקות פיראטיות

פרסום מודעות רחוב בצורה לא מוסדרת
ביחס למה שהיה בעבר גברה המודעות של הרשויות המקומיות לעניין הצורך בצורת הפרסום בלוחות - הפרסום המיידי לכן פועלים גופים בעירייה ברך כלל אגף שפ"ע או פיקוח עירוני להתקין לוחות נוספים לפי צורך התושבים.

כמובן שבכל עיר זה שונה אבל יותר ויותר ערים מפרסמות מכרזים ומעבירות את נושא ההדבקה לחברה אחת שתרכז את נושא ה "פרסום חוצות" בדרך כלל מדובר בזכיין המעסיק צוותי הדבקה קבועים.

ישנו חוק עזר עירוני האוסר תליית מודעות במקומות שאינם מורשים או תלייה על לוחות של העירייה ללא תשלום אגרת פרסום. אך בפועל המציאות שונה לחלוטין. רק בחלק קטן מהערים נאכף החוק נגד מדביקים פיראטיים ומנגד לא מוסדר עניין ההדבקה כך שההדבקה הפיראטית בהחלט ממשיכה להתקיים.
הדבקה פיראטית על מכונית בשכונה חרדית מדובר בגימיק ולא במשהו שלא ברשות. צילום: דיוק פרסום
מודעות עבור ארגון צדקה על רכב בשכונה בירושלים
פרסום מערכות גבייה ואכיפה

בערים ירושלים, בני ברק, מודיעין עילית, חיפה, חולון, בת-ים, רמת גן, גבעתיים וערים נוספות קיימת מערכת גבייה והדבקה מסודרת מודעות שמודבקות על הלוחות המסודרים ללא תשלום יכוסו והאחראים יקבלו קנסות של מאות שקלים לכל מודעה.

ברמת גן לדוגמא חוץ מהלוחות העירוניים (בדרך כלל עגולים) קיימים לוחות  שכונתיים מעץ עליהם מותר להדביק מודעות עד גודל A3 והם מיועדים בעיקר למודעות של השבת אבידה קורסים שכונתיים וכדומה 
 
הצלחה?? לא בכל מקום

למרות שהערים לעיל ועוד רבות נוספות אכן הצליחו למסד את ההדבקות ולהפעילן בצורה מסודרת עדיין קיימת תופעת ההדבקה הפיראטית אם פחות ואם יותר תלוי באיזו עיר.
בערים החרדיות אלעד וערים נוספות מנסים במשך שנים להעביר את נושא ההדבקות לזכיין חיצוני ולמרות שפורסמו מכרזים ופורסמו זוכים העניין לא יצא לפועל בעיקר בגלל שיטת המכרז המעוותת שמשאירה לזכיין את החלק הקטן של תשלום האגרה שרובו כמובן נכנס לקופת העירייה.
 
מה תעשה כשההדבקה הפיראטית פגעה בך?

בעלי עסקים רבים, מנהלי מוסדות או גבאי בית כנסת מתעוררים בוקר אחד ומגלים כי על הקיר שלהם תלויות מודעות ענקיות ומכערות את המקום. אתה לא יודע מה לעשות במצב כזה כיוון שמדובר במודעות המודבקות בדבק חזק שקשה להורידו. (מים פושרים או חמים ומגב ותוך כמה דקות זה יורד).
עכשיו האם באמת אתה מופתע?!
תנסה לזכור מה היה קודם המודעות הגדולות? נכון שאיפשרת הדבקה של מודעות קטנות של הלקוחות והעלמת עין שמישהו הדביק על הדלת של החנות? זה מה שנותן את הפתח למדביקים לשים גם מודעות גדולות.
עצה מספר 1. אם אתה רוצה שלא ידביקו מודעות תדאג שהמקום יהיה נקי ואם בכל זאת מישהו הדביק תדאג מיד להסיר את המודעה ולנקות את הקיר רוב המדביקים לא תולים מודעה במקום נקי.
שימו לב לתחנות אוטובוס כאשר אחד מדביק יש אחריו גל אבל אם אותה מודעה מוסרת מיידית אין לאף אחד חשק או מחשבה ללכלך

קרא עוד: יומן מדביק  היסטוריית המודעות בירושלים


      
חזור למעלה   |  הוספה למועדפים   |   מפת האתר

ניתן לפנות אלינו בטלפון 077-5021011 בין השעות 10:00 בבוקר עד השעה 17:00 או מענה מהיר בטופס ליצירת קשר 

כל הזכויות שמורות © לבעלי האתר. כל התמונות באתר דיוק הפצה מסומנות גם באמצעים סמויים.
אין להעתיק או לפרסם תוכן מהאתר ללא אזכור מקור התוכן. מותר להשתמש בתמונות תוך ציון מקור התמונה. מותר לצטט 
חלקי תוכן מהאתר במידה סבירה עם קישור לעמוד המקורי או ציון המקור. לכל ספק או שאלה נא לפנות אלינו כאן